UWAGA! W roku szkolnym 2023/24 zajęcia tutoringu zostają odwołane.

Do oferty edukacyjnej naszej szkoły wprowadziliśmy innowacyjną metodę pracy dydaktyczno-wychowawczej, tutoring.

Tutoring jest metodą zindywidualizowanej edukacji opierającej się na bezpośrednim spotkaniu tutora z uczniem. Jest procesem nakierowanym na indywidualny rozwój podopiecznego. Obejmuje wiedzę, umiejętności i postawy. Ideą tutoringu jest rozwijanie talentów poszczególnych uczniów z uwzględnieniem indywidualnych możliwości, preferencji, cech psychofizycznych, pasji, słabości, w celu zwiększenia efektywności nauczania i wychowania.
Główne cele tutoringu:
1.wspieranie podopiecznego w odkrywaniu i rozwijaniu zdolności;
2.wypracowanie własnego stylu zdobywania wiedzy i umiejętności;
3.budowanie osobistej ścieżki rozwoju 
Zajęcia mają charakter dobrowolny!
Zajęcia tutoringowe prowadzone są przez p. Tatianę Adamkowicz /nauczyciela fortepianu dodatkowego, tutora i coacha/.
Uczniów zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z p.Tatianą lub zgłaszanie się do sekretariatu szkoły.

Tatiana Adamkowicz

dyrygentka, animatorka kultury, nauczycielka gry na fortepianie i emisji głosu; coach, tutor.

Ukończyła Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wychowania Muzycznego i Rytmiki, specjalność dyrygentura chóralna; Podyplomowe Studium Emisji Głosu Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy; Podyplomowe Studia „Tutoring i coaching w edukacji” w Collegium da Vinci w Poznaniu. Studiowała również w Zakładzie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego.

Była członkiem Polskiego Chóru Kameralnego „Schola Cantorum Gedanensis” oraz wykładowcą Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Prowadziła zespół Muzyki Dawnej w Sopockiej Szkole Muzycznej.

Na początku lat 90. związana z Fundacją Pro Arte Sacra, skupiającą trójmiejskich artystów i dziennikarzy. Z założonym przez siebie zespołem wokalnym „Pro Musica” przygotowała dzieła wokalno-instrumentalne, m.in. Pasję według św. Mateusza gdańskiego kompozytora Johanna Balthasara Freisslicha, Mszę na chór mieszany i podwójny kwintet dęty Igora Strawińskiego, Mszę G-dur Franciszka Schuberta. Współpracowała z takimi śpiewakami, jak: Ewa Marciniec, Piotr Kusiewicz, Paweł Skałuba, Leszek Skrla, Marcin Bornus-Szczyński oraz z filharmonikami gdańskimi. 

Od 30 lat związana jest ze szkolnictwem artystycznym, realizuje również własne projekty muzyczne z udziałem wybitnych muzyków jazzowych: Macieja Sikały, Cezarego Paciorka, Piotra Lemańczyka, Adama Golickiego, Ignacego Jana Wiśniewskiego.

Od 2004 prowadzi Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia”, z którym zdobyła nagrody na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie (2006); II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie (2007, 2016);  II miejsce na Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie (2010; 2014); I miejsce, nagrodę specjalną oraz nagrodę za najlepsze wykonanie pieśni a cappella na I Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów w Szczecinie (2015).

W 2009 nagrała płytę z pieśniami Stanisława Moniuszki z udziałem pianisty Bogdana Kułakowskiego. Płyta otrzymała patronat honorowy ministra kultury i dziedzictwa narodowego i była prezentowana w I programie Polskiego Radia.

Za swoją działalność chór prowadzany przez Tatianę Adamkowicz otrzymał w  medal Senatu Rzeczpospolitej  (2010) oraz nagrodę Pro Ecclesiae et Populo (2010, 2015).