W roku 2019 przypada 200. rocznica urodzin polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Przy tej okazji z dumą przypominamy o płycie z pieśniami Moniuszki, nagranej przez p. Tatianę Adamkowicz wraz z chórem gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia", która znajduje się w zasobach szkolnej płytoteki.

Płyta z Pieśniami Stanisława Moniuszki została nagrana przez Chór Gminy Kolbudy w 2009r. w Akademii Muzycznej im.S.Moniuszki w Gdańsku. W nagraniu wziął udział prof.Bogdan Kułakowski. Płyta otrzymała patronat honorowy ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Była prezentowana w I programie Polskiego Radia.
Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.
Za swoją działalność otrzymał medal Senatu Rzeczpospolitej w 2010r. i dwukrotnie nagrodę Pro Ecclesia et Populo w 2010 i 2015r.

Pani Tatiana Adamkowicz, która prowadzi w naszej szkole zajęcia chóru oraz fortepianu dodatkowego, jest absolwentką Akademii Muzycznej im.St. Moniuszki w Gdańsku oraz Podyplomowego Studium Emisji Głosu Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W latach 1996-1998 studiowała w Podyplomowym Zakładzie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego.
Na początku lat 90 XX w. związana z Fundacją Pro Arte Sacra skupiającą trójmiejskich artystów i dziennikarzy; Założycielka i dyrygentka zespołu
wokalnego „Pro Musica”, z którym przygotowała duże formy wokalno-instrumentalne; m.in. Pasję według św. Mateusza, gdańskiego kompozytora
Johanna Balthasara Freisslicha. Współpracowała z filharmonikami gdańskimi oraz wybitnymi polskimi śpiewakami: Ewą Marciniec, Piotrem Kusiewiczem, Leszkiem Skrlą, Marcinem Bornusem Szczycińskim; była członkiem Polskiego Chóru Kameralnego „Schola Cantorum Gedanensis”; prowadziła zajęcia emisji głosu w Akademii Muzycznej w Gdańsku; Kierowała Zespołem Muzyki Dawnej w Sopockiej Szkole Muzycznej oraz wieloma innymi. Pomysłodawczyni i organizatorka koncertów z udziałem wybitnych polskich muzyków jazzowych. Ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji. Od listopada 2004 r. jest dyrygentką i kierownikiem artystycznym Chóru Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia”.